Anketler

Haberler

Dikili Hastanesi Personelinden Mültecilere Gönül Desteği

 
 
 
 
 
                                   
 
 
                                Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Dikili Devlet Hastanesi, ülkesindeki savaş ortamı yüzünden kaçak yollarla yurtdışına çıkmaya çalışan ve bu esnada birçok sağlık sorunuyla karşılaşıp hastanelerine müracaat eden çoğunluğu çocuk mültecilere karşı duyar
sız kalmadı. Sosyal Medya üzerinden kıyafet, yiyecek, battaniye vb. yardım kampanyası başlattı.
 

 
Dikili bölgesinde kaçak yollarla Yunanistan'a gitmeye çalışan göçmenlerin sayısında giderek artış olduğunu belirten Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Mustafa Molla Kudret Eralp “Hastanemize bu nedenle müracaat sayısı da oldukça artmaktadır.
Gelen mültecilerin çoğu deniz kazası nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiğinden kıyafet sıkıntısı ayrıca da beslenme sorunu yaşamaktadırlar. Gelen vaka sayısı azken ihtiyaçları kolay giderilmekteydi,​ ancak sayının giderek artması nedeniyle hastane çalışanları kendi imkanlarıyla çözüm üretmek üzere harekete geçtiler.
 
Bu amaçla Çalışan Meclisimizin de önerisiyle ihtiyacı olan mülteciler için yardım kampanyası başlatıldı.
Gönüllü personellerimiz​,​ e
vlerinden ve çevrelerinden uygun kıyafet ve gıda (kazak, pantolon, ayakkabı, terlik, çorap, iç çamaşır, bez, mama, süt, bisküvi vb.) gibi malzemeler getirerek destek olmaktadırlar.
 
Ayrıca yardımsever vatandaşlar da katkıda bulunmaktadır. Yardım kampanyasını personellerimiz, hastanemizin oluşturduğu whatsapp grubu üzerinden yani sosyal medya yolu ile yürütmektedirler” dedi.
Hastane Yönetimi ve Çalışanlarını göstermiş oldukları duyarlılık konusunda tebrik eden İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu “Biz ​toplum olarak -Komşusu açken tok yatan bizden değildir- felsefesi ile büyüdük. ​Bir insanlık dramından kaçan ve yolları Dikili’den geçen mülteci​lere karşı duyarsız kalmayan ​tüm hastane ​personeli​n​e teşekkür ederiz.” dedi. 

 

 

Haber Listesine Geri Dön