Tarihçemiz
29 Nisan 2024

Temelleri 1997 yılında atılmış, inşaatı 19.03.2009 tarihinde bitirilmiş ve  2010 yılı mart ayında kesin kabulü yapılmıştır.10.05.2010 tarihinde acil sağlık hizmeti, 17.05.2010 tarihinde ise ayaktan poliklinik hizmeti ve yataklı tedavi hizmeti sunumuna başlanılmıştır.

Açılışı öncesinde ilçemizde ikinci basamak sağlık hizmeti verilememektedir. Bu ihtiyaç çevre ilçe ve il merkezi hastaneleri vasıtasıyla giderilmiş, acil durumlar 112 ambulanslarıyla çevre hastanelere sevk edilmiş, bunun dışındaki ihtiyaçlar ise Toplum Sağlığı Merkezince oluşturulan nöbet ekibince ve Aile Hekimlikleri ile giderilmeye çalışılmıştır.

5 uzman hekim, 7 pratisyen hekim, 37 hemşire, 11 ebe olmak üzere toplam 144 personelle hizmet verilmektedir.

Yataklı servisimiz toplam 25 yatak kapasiteli olmakla birlikte 4 yatağımız Palyatif Bakım Hizmetleri için ayrılmıştır. Her oda içinde WC, duş, televizyon ve buzdolabı bulunmaktadır.

Acil servisimizde; hastaların ilk müracaatı ve triaj masasının yönlendirilmeleri ile ilk müdahale ve muayenelerinin yapıldığı 3 hasta kapasiteli 1 ilk müdahale ve muayene odası, ilk muayeneyi müteakip takip edilmesi gereken veya tedavi uygulanması gereken hastaların gözlendiği 6 yatak kapasiteli gözlem odası, 1 resüsitasyon ve 1 acil müdahale odası bulunmaktadır.

Poliklinik katımızda; 6 poliklinik odası, Hasta Hakları Birimi, Röntgen birimi ve ilk müracaat bulunmaktadır.

Ameliyathanemizde iki adet salon bulunmaktadır. Ancak aktif olarak bir salon kullanılabilir durumdadır. Ameliyathanemizde genel cerrahi ve kadın doğum uzmanlarımızca cerrahi girişim yapılmaktadır.

Hastanemize bağlı hizmet vermekte olan Diş Semt Polikliniği Dikili Merkez ASM yanında hizmet vermektedir.Ek hizmet birimimizde 4 diş hekimi görev yapmaktadır.